22 cze 2010

Bibliotekarka załatwi wszystko

Siedzę za ladą. Podchodzi czytelniczka i mówi, że ona była tydzień temu na zjeździe, rozdawali plakaty New Kids on the Block, ale dla niej nie starczyło i czy mogę jej załatwić, bo ona bardzo by chciała. Zostawiam ladę, biegnę do portierni i pytam o plakat. Kierują mnie do administracji, wchodzę przez drzwi jakby skopiowane ze Star Treka i pytam o plakat. A tam plakatów mnóstwo. I z Robin Hooda i z Casablanki i co się komu podoba. Podają mi jakiś taki obszarpany, poplamiony. Protestuję, że nie dam takiej szmaty czytelniczce i chcę nowy, gładki. Dostaję, wręczam. Budzę się z ulgą.
Naprawdę nie czytam archiwalnych numerów Bravo przed snem. Nie wiem skąd mi się takie oniry biorą.

8 komentarzy:

agnieszka pisze...

ja to przynajmniej mam sny normalne,mnie gonią faceci z nożami(może jacyś niezadowoleni klienci)
:)
pozdrawiam

Aleksandra G. pisze...

Właśnie dziś widziałam dwie nastolatki w skupieniu przeglądające Bravo. Pomyślałam zaskoczona, że też to jeszcze istnieje i kolejne pokolenie młodocianych wydaje na tę gazetkę kieszonkowe! Nie wstydź się, że czytałaś, Bravo nadal jest na topie;)

Eva Scriba pisze...

Bravo i Popcorn ;)) Aga, a mnie się śnią jeszcze hitlerowcy i radzieccy żołnierze, serio.
Pozdrawiam ciepło.

anieess pisze...

Jeju, prawdziwy koszmar!! :D

Anonimowy pisze...

Mi się dzisiaj znowu całą noc śniła matura... Tzn. dzień przed, gdy sobie uświadamiam, że nic nie umiem i staram się znaleźć materiały, żeby się przygotować - będąc świadomym, że mam i tak przes...

Obudziłem się zdruzgotany przed 6-tą. Gdybym był Amerykaninem, pozwałbym na wielomilionowe odszkodowanie system szkolnictwa narodowego. Będąc Europejczykiem nie pozostaje mi nic innego jak łyk świeżego powietrza :(
Masakra

Q.

Eva Scriba pisze...

Powracające sny, to nie przerobione problemy w rzeczywistości. Jak nic musisz zdać nową maturę. ;) A tak poważnie to współczuję. Pozdrawiam ciepło.

anieess pisze...

To skoro już piszemy o snach - mi się śnił koncert w Jarocinie i to na skarpie, na której zgubiłam glany...

Eva Scriba pisze...

Wow! Tylko glanów szkoda. Mi się śniło że byłam dziewczyną Ryśka Riedla i miałam rude włosy.Pozdrawiam :))