15 mar 2012

Diablo 3

Mężczyzna mój z uśmiechem na twarzy wyznał dziś, że wychodzi niedługo nowa gra - Diablo 3 w której jedną z postaci jest Bibliotekarz. Grunt zatem został bardzo sprytnie przygotowany - jak mogę się czepiać gry w której bohaterem jest przedstawiciel mojej profesji? ;) Choć przyznaję, że korci mnie by samej zagrać, ale ze swoją skłonnością do wirtualnych uzależnień trochę się tego obawiam. Ale bardzo podoba mi się opis tej postaci:
Te odważne jednostki wkraczają na pole bitwy uzbrojone w księgę i pióro, nie chroniąc się w zaklętych płytach czy zwojach łańcuchów, tylko w wiedzy, chowanej i pielęgnowanej od pokoleń. Bibliotekarze nie walczą tylko za naszą przyszłość, ale też o naszą przeszłość.

A to ostatnie zdanie? No przecież gotowy slogan do wykorzystania w jakiejś manifestacji, proteście, liście w sprawie deregulacji, podwyżek etc. ;)
I jeszcze to:

W tych mrocznych dniach, których nadejście antycypuję, wiele zostanie rozstrzygnięte przy pomocy miecza i topora, stali i zaklęcia, przekonany jestem jednak, że to w księdze i zwoju, leży nadzieja na nasze przetrwanie.

No, piękne po prostu... :)

3 komentarze:

Kefas pisze...

peldolenie;p ale w Diablo bym zagrał

Qavtan pisze...

Na oficjalnej stronie nie widzę bibliotekarza.
W sieci są informacji o Archiwiście.
http://www.diablowiki.net/Archivist

Chociaż i tak informacja ta ma w sobie tło Prima Aprillis.

"Please note! This class is part of Blizzard's April Fool's event 2009, and is not a "real" class."

Eva Scriba pisze...

Hmmm... Ale mimo wszystko teksty niezłe. Pozdrawiam :)