8 sie 2012

komplet


"Stałam kiedyś w kolejce po kawę za młodą kobietą, która powiedziała do swojej koleżanki, że ma jeszcze kompletu poglądów. Wyobraziłam sobie katalogi, z których można wybierać poglądy i tworzyć komplety w taki sam sposób, jak kompletuje się na przykład meble, wybierać takie, które nie zawalą się pod ciężarem człowieka, będą duże, solidne i stabilne. Co do mnie, wiem już na co mnie stać, a na co nie stać. Znam swoje ograniczenia. Tylko tym obecnie dysponuję, ale lepsze to niż nic."

MG. spoglądając krytycznie na książki, które kiedyś przytargałam z biblioteki powiedział, że jestem stworzona do czytania mądrych książek. Życie na trzy psy z której pochodzi cytat jest właśnie taką książką. Wzruszającą opowieścią. Bez lukru, za to z dużą dozą refleksji. Do herbaty i koca. I do zastanowienia się nad życiem. Do częstego spoglądania w okno i łapania przelatujących przez głowę myśli. Do westchnień, zachwytów. Do zaczytania.


3 komentarze:

Retro Koty i Pies pisze...

Łał - nic dodać nic ująć :)

papryczka pisze...

Rozpoczynam poszukiwania tytułu w bibliotekach:) świeże to?

Eva Scriba pisze...

No właśnie nie i nie wiem jak to mogłam przeoczyć. To książka z 2007 roku, ale naprawdę niesamowita. Polecam. Pozdrawiam ciepło. :))