8 lis 2012

Czytam...


... książkę Polska osamotniona (aut. J. Walker). Autor pisze między innymi o katastrofie w której zginął Władysław Sikorski. I wówczas - mimo, że wszystkie dowody wskazywały na wypadek - pojawiło się wiele historii spiskowych. Podpułkownik Bohdan Kleczyński twierdził nawet, że na pokładzie samolotu Sikorskiego był ładunek wybuchowy. Brytyjskie Kierownictwo Operacji Specjalnych przeprowadziło dochodzenie po którym ta wersja wydarzeń została obalona a w raporcie przeczytać można, że: podpułkownik Kleczyński uważany jest za szaleńca, cierpi na urojenia i jest patologicznym ekshibicjonistą. Wykreślamy rangę wojskową, zmieniamy kilka liter w nazwisku i voila! Stwierdzić można że historia kołem się toczy lub jeszcze lepiej - lubi się powtarzać. 

2 komentarze:

sygnaturka pisze...

Właśnie podpowiedziałaś mi, co dać na Gwiazdkę znajomemu historykowi, który chyba już wszystko ma, wszystko czytał albo o wszystkim słyszał :) Dzięki i pozdrawiam!

Eva Scriba pisze...

Bardzo polecam książki Znaku w tej serii w ogóle a na ich stronie można je kupić w pakiecie - taniej wychodzi. Pozdrawiam ciepło.