20 gru 2013

Książka idealnym prezentem!

To, co wszyscy bibliotekarze i miłośnicy książek wiedzą już od dawna, potwierdził sondaż portalu Interia.pl i Tax Care. Internauci, mogąc wybrać tylko jeden spośród zasugerowanych prezentów, wskazali książkę. Abstrahując od metod tego badania i wiarygodności wyników, ciekawa wydała mi się interpretacja książki, jako prezentu - dokonana przez Dariusz Dumę psychologa biznesu:  

Gdy szukamy pomysłu na upominek albo gdy zastanawiamy się, co sami chcielibyśmy dostać, myślimy o tym, żeby była to rzecz niezbyt droga i niezobowiązująca, ale jednocześnie wartościowa i ładna oraz taka, która mogłaby się jakoś przydać. Książka pasuje tu idealnie
Z drugiej strony, gdyby zapytać obdarowanych książkami w ubiegłym roku, co z nimi zrobili, z pewnością by się okazało, że wielu z nich otrzymanych książek nie przeczytało - mimo że przyjmując taki prezent mieli szczery zamiar to zrobić. I to jest kolejna wartość książki jako prezentu - wzbudza w obdarowanym, choćby na chwilę, chęć zrobienia czegoś dla siebie. A osobisty rozwój jest, obok pieniędzy, najczęściej deklarowaną motywacją ludzi.

 


Brak komentarzy: