9 maj 2014

Dzień Bibliotekarza - wrażenia

Mam nadzieję, że spędziliście wczorajszy dzień niezwykle miło. Jeśli nie w towarzystwie kolegów i koleżanek po fachu, to w otoczeniu ukochanych książek. U mnie Dzień Bibliotekarza zaczął się udziałem w seminarium Biblioteki Świata. Miałam okazję zajrzeć do bibliotek w Danii, Finlandii i Rumunii. W Finlandii bibliotekarze mają nawet swoich asystentów, a w Danii zamiast fasadowego stowarzyszenia związek zawodowy z prawdziwego zdarzenia, co wpływa na pozycję i prestiż zawodu. 

Potem był obiad w wybornym towarzystwie F. - też bibliotekarki, od której dostałam takie urocze prezenty:Wisienką na torcie wczorajszego święta był spektakl Po sezonie Teatru Castingowego MplusM, który bardzo polecam (widziałam po raz drugi). Ta sztuka została napisana przez koleżankę po fachu, występującą także na scenie (wywiad z nią ukaże się wkrótce na Pulowerku). Więcej o spektaklu tu.6 komentarzy:

Anonimowy pisze...

Jeśli Pani F. to czyta, niech zdradzi, gdzie nabyć takie zakładki? Zakochałam się!

Anonimowy pisze...

Czyta i zdradza, w sklepie TK Maxx. Pozdrawiam :)

Eva Scriba pisze...

Dziękuję F. Dobrze wiedzieć :) Na prezenty dla znajomych bibliotekarzy jak znalazł :)

Anonimowy pisze...

Dzięki, dzięki! Oby w moim były - Zakochana w zakłądkach ;)

Anonimowy pisze...

Dziękuję za informację!

Anonimowy pisze...

Bardzo proszę :) Gdyby się nie udało odnaleźć tych zakładek to proszę o kontakt (poprzez bloga, tam jest mail kontaktowy). Jako zakochana również w zakładkach jak najbardziej rozumiem :) Pozdrawiam!