28 sie 2017

Niezwykła książka (nie tylko dla dzieci)

Uwielbiam książki wydawnictwa ADAMADA. Wspaniale ilustrowane, proste historie z głębokim przekazem, wykorzystuję często w pracy z dziećmi. Dziś wpadła mi w ręce książka "Sam i Watson przeganiają gniew". Opowiada ona o chłopcu, który siedzi naburmuszony sam w pokoju. Zagaduje do niego kot Watson, który akurat ma atak alergii. Kot - mimo, że nic nie widzi przez zapuchnięte oczy - wie, że chłopiec jest zagniewany. I tłumaczy mu:

Czy wiesz, że twoje myśli są rodzajem energii? I mają różne kształty i kolory? [Energia] to coś podobnego do fal radiowych lub telewizyjnych. Albo - do internetu. To wszystko istnieje, chociaż tego nie widać. [...] Również ludzkie myśli wysyłają fale, a my zwierzęta, bardzo łatwo je odczytujemy. W jednej chwili wiemy, że człowiek się boi albo, że jest smutny. [...] To wielka tajemnica i nawet naukowcy nie wiedzą tego dokładnie. 
Dalej jest o wysyłaniu pozytywnej energii, o tym, że miłość ma jej w sobie najwięcej i - uwaga - o wizualizacji. Naprawdę! To wszystko w książce dla dzieci.  Nigdy wcześniej nie spotkałam się z podobnym przekazem w tego typu literaturze. Osobiście jest to dla mnie coś niesamowitego!


Brak komentarzy: