2 paź 2012

Reklama

Odzwyczajona od telewizyjnych przekazów reklamowych, zwracam baczną uwagę na reklamę zewnętrzną. Wzrok mój przyciągnęły dwie, wzbudzające we mnie skrajne emocje. Pierwsza to reklama rajstop Adrian. Wzięła w niej udział Monika Kuszyńska. Na billboardzie siedzi na wózku inwalidzkim. Obok - znane z poprzedniej kampanii - hasło Adrian kocha wszystkie kobiety. Odważa i nie wiem czy zamierzenie, ale zwracająca uwagę na wykluczenie osób niepełnosprawnych, na stereotypowe ich postrzeganie jako osób nieatrakcyjnych. Brawo!
Druga reklama, która mnie bardzo z kolei zbulwersowała to przekaz na temat zupy Profi, gdzie mężczyzna ze słowem Dziękuję wręcza kobiecie różę. Okazuje się, że to dlatego bo zupa była prawdziwa. Trawestacja hasła kojarzonego z bardzo ważną kampanią społeczną w tej stereotypowej reklamie, wydaje mi się bardzo niesmaczna. Fe!

4 komentarze:

Anonimowy pisze...

Rozmyślałam o tej drugiej reklamie ostatnio, wzbudziła we mnie podobne odczucia i nie przychodzi mi do głowy nic innego: jaka grupa odbiorców, taka reklama. Asia

Eva Scriba pisze...

To prawda. Dziękuję za komentarz. Pozdrawiam. :)

sygnaturka pisze...

Wczoraj zauważyłam reklamę z Moniką Kuszyńską i tez bardzo mi się spodobała. Nie wiem, czy widziałaś poprzednią - z puszystą i moim zdaniem bardzo ponętną panią :) Też mi sie ogromnie podobała. Tym bardziej dumna jestem, bo to firma ze Zgierza kolo Łodzi, gdzie mieszkam :) Czekam na dalsze reklamy, mam nadzieję, że będzie ich więcej.

Eva Scriba pisze...

Widziałam, a jakże :) Szlaki takim reklamom - pokazującym "normalnie" zbudowane kobiety przetarła marka Dove i to też był strzał w dziesiątkę. Pozdrawiam ciepło. :)