31 paź 2015

Po wyborach, ale jednak bibliotecznie

W Laskowej (Małopolska) prawie 79% głosów oddano na PIS. Mieszkańcy opowiadają co ich do takiego głosowania skłoniło. Fragment artykułu na ten temat, dotyczy też bibliotekarki:

 Grażyna Prusak musi być po trochu i lekarką, i psycholożką. Natomiast zawodowo jest bibliotekarką. Pracuje od 1979 r. i wychowała - tak można powiedzieć - już trzecie pokolenie czytelników (ma ich 620, mowa tylko o tych zapisanych). Dużo czyta z racji zawodu, bo tu wszyscy liczą się z jej radą. Panom poleca sensacje, thrillery, aktualnie kartkuje „Rinke za kratami”. Panie wolą lżejszą literaturę, najbardziej poczytne są romanse Katarzyny Michalak, z wątkiem psychologicznym. - Dużo starszych osób pożycza książki - opowiada. - A jak już przychodzą, to chcą się wygadać, opowiedzieć o problemach. Ludzie u nas są zbulwersowani zakłamaniem PO. Mam nawet książkę, jak było z krzyżem przed Pałacem Prezydenckim. To samo zdjęcie zupełnie inaczej opisywały media prawicowe, a inaczej lewicowe. Jedna wielka manipulacja. Pani Grażyna gosowała na PiS, bo jest głęboko wierząca.
Więcej na temat motywacji mieszkańców w artykule 

 

3 komentarze:

Intueri pisze...

Jakie to smutne, jakie to smutne, jak śpiewał Turnau. Z jednej strony pani ma niewątpliwie duże zasługi w szerzeniu czytelnictwa, z drugiej, nie rozumie, że biblioteka, jako instytucja publiczna, powinna być ponad podziałami. To czy jestem osobą wierzącą, czy nie, nie powinno mieć żadnego wpływu na moją pracę, a już w ogóle nie powinnam w tejże optować na rzecz jakichś poglądów i opcji politycznych. Ale takich przypadków jest więcej. Gdy media nagłaśniały sprawę uchodźców, jedna z bibliotekarek napisała na profilu swojej placówki coś w stylu "precz z brudasami-gwałcicielami". Zapytana przez użytkowniczkę, czy to oficjalne stanowisko biblioteki, nabrała wody w usta. A na marginesie, to już zdanie całkowicie subiektywne, polecanie książek Katarzyny Michalak, źle napisanych, wulgarnych, szerzących szkodliwy rodzaj myślenia i postrzegania świata, powinno być bibliotekarkom prawnie zabronione ;).

Rytalski pisze...

Link do artykułu nie otwiera się .Zlikwidowany?
rYt

Eva Scriba pisze...

Poprawiłam, ale gdyby nadal były problemy zapraszam tu: http://www.polskatimes.pl/artykul/9041937,laskowa-pis-bo-to-kwestia-przekonania,id,t.html
Dziękuję za komentarze. Pozdrawiam.