4 sie 2011

Konsekwencja


Konsekwencja jest mi pojęciem tak obcym jak clitoris i cunningulus dwadzieścia lat temu. Mam zaczętych pięć opowiadań, tyle samo artykułów, ze trzy książki (niestety nie moje). Nie jestem wierna żadnej aktywności fizycznej, przeskakując z jednej na drugą, nie z czystej ciekawości ale z braku konsekwencji właśnie. Każdy niemal tydzień, miesiąc zaczynam od nowych postanowień. Od silnego, w swoim mniemaniu, zamierzenia że oto zacznie się w moim życiu nowy rozdział i będę dzielna, och jaka dzielna, by wszystko czego się tknę doprowadzać do szczęśliwego finału. A życie będzie uporządkowane, wyznaczone rytmem powtarzających się czynności czyli bezpieczne. I co? Nic. Bałagan w szafie, w głowie, w życiu. Czytam teraz książkę "Projekt Szczeście" o kobiecie, która w rok zmieniła swoje życie, wprowadzając nowe nawyki, próbując - a jakże by inaczej- konsekwentnie w każdym obszarze życia odmiennych od dotychczasowych zachowań. Mam nadzieję, że lektura okaże się inspirująca.

3 komentarze:

papryczka pisze...

Oj jakże dobrze Cię rozumiem! Ja i konsekwencja to niezbyt dobrzy kompani niestety. Z tym, że ja nawet już nie podejmuje comiesięcznych postanowień poprawy. Co najwyżej pyknę jakieś postanowionko na początek roku, ale nawet w tym nie jestem konsekwentna:)) Pozdrawiam i życzę inspiracji.

Anonimowy pisze...

po przeczytaniu poprosze o recencje ksiazki, bo przydalaby mi sie. u mnie balagan w glowie i szafie na maksa, zwalam to na fakt ze jestem Mama dwuletniego urwisa - ale to chyba nie jest wymowka :-|

Eva Scriba pisze...

Zbliżam się do końca książki i powiem tak: jest dużo łatwiej robić sobie porządki w życiu gdy ma się niezależny zawód (pisarka, nie debiutująca) i dobrze zarabiającego męża,który w dodatku systematycznie opiekuje się dziećmi, a do tego mieszka się w Stanach, gdzie można zarobić nawet na sprzątaniu ludziom w szafach. :)) Trzeba chyba w kontrze napisać książkę Projekt Kreatywny Bałagan (PKB). ;) Pozdrawiam.